Historie firmy

Firmu založil Karel Višnovský v květnu 1990. Z počátku se samostatně zabýval drobnou zámečnickou výrobou v místě svého bydliště na Olšině, okr. Mladá Boleslav, kdy tuto činnost vykonával jako svoje druhé zaměstnání. Z prvních velkých akcí firmy byla výroba a montáž podvěsných zvedacích zařízení v závodě LIAZ Mnichovo Hradiště a doplnění technologických zařízení pro Cukrovar v Mnichově Hradišti. Prvního února 1993 se náplň jeho živnostenské činnosti stává jeho jedinou pracovní činností, opouští svoje dosavadní zaměstnání a naplno se věnuje podnikání v oblasti zámečnické výroby v pronajatých prostorách, včetně strojního zařízení, v podniku LIAZ Mnichovo Hradiště, kde do této doby pracoval jako její zaměstnanec a zaměstnává 5 pracovníků.

Stroj zámečnictví V pronájmu je do 01.10.1997, kdy dostává firma z prostor závodu výpověď a je nucena se přestěhovat i s odkoupeným strojním zařízením do části objektu pronajatého firmou Carborundum Electrite Benátky nad Jizerou, do jejich, již řadu let uzavřeného provozu v místní části obce Žďár - Břehy. Zde firma pokračuje v zavedené zámečnické výrobě, která se z převážné části zabývá vývojem, výrobou, montáží a servisem všech možných zámečnickým prvků od stavební zámečnické výroby OK hal a doplňků přes brány, ploty, manipulační techniku, přepravníky, schodiště, zábradlí, lavičky až po technologická centra pro průmyslové podniky.
Heslem firmy se stává : „Zákazník má myšlenku a přeje si dodat, my to vymyslíme, vyrobíme a jako funkční celek namontujeme.“ V této době firma zaměstnává 8 kmenových pracovníků a rozšiřuje svoje strojní vybavení.
Prvního června 1998 se k firmě VIŠNOVSKÝ-zámečnické práce přidává do sdružení zámečnická firma Jana Süssera. V listopadu 1999, po jednáních s pronajímatelem objektu, dochází k podpisu kupní smlouvy a k prodeji části areálu závodu do vlastnictví firmy. Od této doby do současnosti probíhá v areálu firmy rozsáhlé stavební úpravy, kdy je vybudováno nové sociální zařízení, nové zastřešení části objektu, opraveny dva výrobní prostory atd. a na dalších úpravách se průběžně pokračuje.

Od začátku roku 2017 se sdružení dvou podnikajících fyzických osob - Karla Višnovského a Jana Süssera mění na právnickou osobu VIŠNOVSKÝ a SÜSSER s.r.o., zakázková kovovýroba s jednatelem Janem Süsserem. Firma i nadále pokračuje ve stejné výrobní činnosti se stejnými obchodními partnery jako doposud.

V současné době firma disponuje vlastními výrobními prostředky pro svoji výrobu jako např. dělení materiálu na pásových pilách, tabulových nůžkách, svařování materiálu metodou MIG, MMA a TIG, tvářením materiálů na ohýbačce, zakružovačce profilů, stáčečkách plechů, za pomoci lisů a ohýbání trubek za pomoci trnu, dále obrábění materiálu na soustruhu, frézce, bruskách a vrtačkách.
Nyní firma zaměstnává 7 kmenových zaměstnanců a v průběhu potřeby během roku i 6 až 8 externích pracovníků.